Rozszerzanie diety niemowlęcia i dieta dziecka w drugim roku życia - zalecenia i praktyka

Mama
Psychodietetyka
Żywienie dzieci

Czego się nauczysz?

Jak wyglądają zalecenia żywienia niemowląt oraz dzieci w drugim roku życia? Jaki wpływ na rozwój dziecka ma sposób karmienia? Jakie są najczęstsze obawy rodziców oraz jak na nie odpowiadać?

Agenda

AGENDA

  1. Zalecenia żywienia niemowląt i dzieci w drugim roku życia - karmienie piersią, mlekiem modyfikowanym, wprowadzanie pokarmów uzupełniających i przejście na dietę "rodzinną"
  2. Ważne kwestie I - wartość odżywcza diety dziecka, kluczowe składniki odżywcze w okresie rozszerzania diety 
  3. Ważne kwestie II - jaki wpływ na rozwój dziecka ma sposób karmienia, rozwój mięśni twarzy, samoregulacja apetytu, rozwój sensoryczny 
  4. Jak bardzo zmienia się sposób żywienia po pierwszym roku życia - zalecenia vs obserwacje z praktyki
  5. Praktyczne wskazówki dla osób pracujących z rodzicami małych dzieci - wywiad żywieniowy, wskazówki i zalecenia do praktycznego zastosowania
  6. Najczęstsze pytania i obawy rodziców małych dzieci - przykłady pytań i pomocne odpowiedzi 
  7. Dyskusja z udziałem uczestników

O prowadzącym

Małgorzata Jackowska dietetyk
Małgorzata Jackowska - Specjalistka żywienia człowieka i dietetyki, absolwentka i doktorantka SGGW w Warszawie, promotorka karmienia piersią i certyfikowana doula ze stowarzyszenia Doula w Polsce. Współtworzy Kwartalnik Laktacyjny i Fundację Promocji Karmienia Piersią. Prowadzi szkolenia, warsztaty i indywidualne konsultacje dla rodziców i profesjonalistów. Zajmuje się tematyką żywienia niemowląt i małych dzieci, rozszerzania diety i baby-led weaning oraz żywienia matek w okresie ciąży i laktacji. Jest autorką bloga www.malgorzatajackowska.com oraz licznych artykułów dotyczących tematyki, w której się specjalizuje.
207.87 zł
Małgorzata Jackowska Data premiery:April 24, 2018, 7 p.m. Czas trwania: 2 godz 40 min
Certyfikat ukończenia
Prezentacja
ze szkolenia
Materiały dodatkowe
To szkolenie należy do cyklu: IEŻ 2018 Zobacz więcej