SZKOLENIE ON-LINE
Problemy żywieniowe seniorów. Interakcje leków z żywnością.
Jan. 11, 2018, 8 p.m.
Zapisz się na szkolenie online już dziś!
Podczas Szkolenia pokażemy Ci:
  • Jakie czynniki determinują sposób i styl odżywiania się seniorów;
  • Interakcje pomiędzy żywnością, suplementami diety i ziół z przyjmowanymi lekami;
  • Jakie są najczęściej występujące choroby wieku senioralnego i ich implikacje na sposób odżywiania;
  • Jak powinna wyglądać prawidlowo zbilansowana dieta dla seniora.
Podejmij teraz najlepszą decyzję dla Ciebie i zapisz się na szkolenie!
19.90 PLN netto
Już od: 19.90 PLN netto
Cena dla użytkowników Kcalmar.pro w wersji Master bądź Premium to 19.90 PLN netto.

Cena dla innych osób to 19.90 PLN netto.
Data: Jan. 11, 2018
Godzina: 8 p.m.
Długość: 1,5 h
  • Dowiesz się jakie są najczęstsze problemy żywieniowe seniorów oraz jakie są najczęstsze interakcje leków z żywnością!
Kto poprowadzi szkolenie?
mgr inż. Magdalena Siuba-Strzelińska - Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, dietetyk, zastępca Kierownika Ogólnopolskiego Centrum Dietetyki IŻŻ, asystent Dyrektora IŻŻ; współrealizator różnych projektów i programów dot. zwalczania nadwagi i otyłości w Polsce (POL-HEALTH, Zachowaj równowagę); organizator konferencji i imprez promujących prawidłowe nawyki żywieniowe i zdrowy styl życia, współautor publikacji z zakresu dietorpofilaktyki i dietoterapii chorób niezakaźnych, członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
mgr inż. Iwona Sajór - Kierownik Pracowni Prewencji i Leczenia Żywieniowego Nowotworów w Instytucie Żywności i Żywienia, członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Stowarzyszenia Polska Unia Onkologii. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Doktorantka na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (praca doktorska: „Zmiany przedrakowe jelita grubego a masa ciała”). Wykładowca i opiekun praktyk studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w kształceniu podyplomowym. Dietetyk w Ogólnopolskim Centrum Dietetyki IŻŻ. Autorka i współautorka wielu publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu profilaktyki pierwotnej i wtórnej chorób żywieniowozależnych. Współpracuje z wieloma organizacjami zajmującymi się pomocą i edukacją pacjentów chorych na nowotwory i ich bliskich, m.in. Fundacją „Tam i z powrotem”, Fundacją Onkologiczną Osób Młodych „Alivia”; Stowarzyszeniem Pomocy Chorym Dzieciom „LIVER” i portalem onkologicznym ZwrotnikRaka.pl.
mgr inż. Sylwia Gugała-Mirosz - Dietetyk w Instytucie Żywności i Żywienia, członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, ze specjalizacją dietetyka. Na co dzień łączy wieloletnie doświadczenie naukowe i zdobytą wiedzę z praktyką w zakresie leczenia żywieniowego pacjentów Kliniki Chorób Metabolicznych i Gastroenterologii IŻŻ oraz Ogólnopolskiego Centrum Dietetyki. Aktywnie uczestniczy w programach promujących zdrowy styl życia, badaniach naukowych i klinicznych; prowadzi zajęcia ze studentami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Jej zainteresowania obejmują: choroby metaboliczne, dietoterapię i dietoprofilaktykę nowotworów oraz substancje bioaktywne znajdujące się w żywności.
Jak wygląda plan szkolenia?

Tematyka szkolenia obejmie problematykę żywienia osób w wieku starszym. Jest wiele czynników zarówno natury zewnętrznej, jak i wewnętrznej, które determinują sposób i styl odżywiania się seniorów. Niezwykle istotne jest, aby format żywienia dostosować do aktualnego stanu zdrowia i potrzeb żywieniowych osoby starszej z uwzględnieniem zagrożenia ewentualnymi interakcjami między żywnością a przyjmowanymi przez seniora lekami. Prawidłowa dieta, dostosowana do indywidualnych uwarunkowań jest niezastąpionym wsparciem dla seniorów w codziennym funkcjonowania.

zobacz więcej
  1. Interakcje żywności,  suplementów diety i ziół z przyjmowanymi lekami
  2. Zmiany fizjologiczne u osób starszych – przyczyną niedoborów makro i mikro składników. Jak dostosować sposób odżywiania do potrzeb?
  3. Najczęściej występujące choroby wieku senioralnego i ich implikacje na sposób odżywiania.
  4. Senior w gabinecie dietetyka.

Opinie o szkoleniach Kcalmar.pro

"Dowiedziałam się dużo przydatnych rzeczy odnośnie interpretacji badań laboratoryjnych, a taka forma szkoleń bardzo mi odpowiada, ponieważ nie muszę nigdzie dojeżdżać zrywając się bladym świtem w sobotę czy niedzielę :)"

Ewelina Drożdżowska
Uczestnik szkolenia

"Fantastyczne szkolenie - w 2,5 godziny otrzymałam zdecydowanie więcej praktycznych wskazówek niż na 2-dniowym szkoleniu o tej samej tematyce, a do tego bez dodatkowych kosztów podróży, hotelu itp. - po prostu nie wychodząc z domu. Gorąco polecam."

Beata Feldmann
Dietetyk kliniczny

"Na prosty przepis wyśmienitych kursów Kcalmar.pro składają się: duża porcja wiedzy, spora garść ciekawostek, duża szczypta humoru i wielka szklanka profesjonalizmu. Wszystko oblane śmietanką towarzyską specjalistów z dziedziny dietetyki i udekorowane wisienką jaką są wysokiej klasy przygotowane certyfikaty."

Paulina Skorek
Uczestnik szkolenia

Łącznie przeszkoliliśmy 554 dietetków w 4 miesiące!
Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.
W jakiej formie prowadzone są szkolenia?
Wszystkie nasze szkolenia, które prowadzimy są to szkolenia on-line. Dzięki takiej formie nie muszą Państwo rezerwować hoteli i martwić się o dojazd. Wystarczy mieć komputer, podłączenie do sieci oraz ewentualnie słuchawki (aby można było zadawać pytania prelegentom).
Czy jeśli nie będę mógł uczestniczyć w webinarze dostanę materiały szkoleniowe?
Oczywiście. Wszystkie szkolenia (oprócz szkoleń z cyklu błyskawiczne tworzenie jadłospisów) są nagrywane. Dzięki temu nawet jeśli wykupią Państwo dostęp, a w terminie szkolenia wypadnie coś innego i nie będą mogli Państwo w nim uczestniczyć- nic straconego! Wszelkie niezbędne materiały w tym nagranie- dostaną Państwo od nas, aby można było wrócić do szkolenia w wybranym przez Państwa momencie.
W jaki sposób mam zalogować się do szkolenia- gdzie będzie ono wyświetlane?
Każdy, kto zapisze się na szkolenie otrzyma wiadomość e-mail z informacją o tym, iż jest zapisany na webinar. Około 6 godzin przed szkoleniem dostaną Państwo kolejną wiadomość z przypomnieniem o zbliżającym się szkoleniu oraz informacją z linkiem do pokoju webinarowego. W link należy kliknąć chwilę przed konkretną godziną- wówczas system automatycznie przekieruje nas do platformy na której prowadzone są szkolenia. Wystarczy pobrać odpowiedni program i gotowe!
Czy jeśli korzystam z oprogramowania Kcalmar.pro dostanę jakieś zniżki na szkolenia?
Oczywiście. Wszyscy użytkownicy naszego oprogramowania dostają dodatkowe zniżki na szkolenia. Każdy kto ma aktywny Plan Master bądź Premium dostaje zniżkę, a wysokość jest uzależniona od rodzaju szkolenia.
Podejmij teraz najlepszą decyzję dla Ciebie i zapisz się na szkolenie!
19.90 PLN netto
Już od: 19.90 PLN netto
Cena dla użytkowników Kcalmar.pro w wersji Master bądź Premium to 19.90 PLN netto.

Cena dla innych osób to 19.90 PLN netto.
Aby zapisać się w 3 minuty, wypełnij formularz: